اداره CAF ایتالیا چیست و چه کاری انجام می‌دهد؟

اداره CAF ایتالیا چیست و چه کاری انجام می‌دهد؟

اداره CAF ایتالیا چیست ؟

هر ساله از سمت اداره بورس ایتالیا، عدد ایزه تعیین می‌شود. اداره CAF ایتالیا به عنوان یک نهاد مسئول در این زمینه اقدام به بررسی مدارک دانشجویان که از پیش توسط آن‌ها تدوین شده است می‌کند و بر اساس شرایط آن‌ها، بورس استانی را به دانشجویان اعطا می‌کند، اما اصلاً عدد ایزه چیست  یا این اداره چه کارهای دیگری انجام می‌دهد؟ اگر به دنبال تحصیل با بورسیه در ایتالیا هستید، حتماً یک روز با اداره CSF یا CAF روبرو می‌شوید، پس بهتر است که همین الان در مورد چیستی آن بدانید. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

اداره CAF ایتالیا
اداره CAF ایتالیا

Centro di Assistenza Fiscale – Tax Assistance Centre

اداره CAF ایتالیا، نمونه ای از مزیت‌های تحصیل در ایتالیا

دولت ایتالیا، تنها با یک وظیفه مشخص اقدام به راه اندازی اداره کف ایتالیا کرده است و آن هم بررسی مدارک دانشجویان برای اعطا هزینه‌های زندگی و هزینه تحصیل آن هاست. در واقع کشور ایتالیا توانسته با ایجاد این قانون سالانه به تعداد زیادی دانشجو کمک کند.

هزینه‌ای که برای سکونت و زندگی در نظر گرفته شده سالانه تا سقف 5200 یورو (که با توجه به این که از کدام استان در حال دریافت کمک هزینه هستید، می‌تواند متغیر باشد!) به علاوه هزینه تحصیل است. افراد زیادی که می‌خواهند وارد سن تحصیل شوند به خوبی علاقه‌مند هستند که از این کمک هزینه استفاده کنند چرا که می‌توانند یک تحصیل باکیفیت با قیمت بسیار پایین در یک کشور پیشرفته داشته باشند.

کمک هزینه اداره کف ایتالیا چگونه به دانشجویان داده می‌شود؟

از بابت این که دولت ایتالیا قصد دارد برای دانشجویان، روزهای بدون دغدغه‌ای در هنگام تحصیل ایجاد کند، این هزینه را به صورت ماهیانه بر اساس مبلغ تعیین شده به حساب دانشجو واریز می‌کنند. دانشجو می‌تواند از این هزینه برای پرداخت اجاره بها خانه، رفت و آمد و خورد و خوراک استفاده کند.

ایتالیا و چند کشور اروپایی دیگر، تنها کشورهایی هستند که اداره‌هایی همچون کف دارند که برای کمک به دانشجویانی که خانواده‌های کم درآمد دارند، تأسیس شده است.

عدد ایزه چیست و تأثیر آن در دریافت کمک هزینه چقدر است؟

عدد ایزه در واقع نرخی است که دولت ایتالیا بر اساس آن متوجه می‌شود که آیا یک فرد از بضاعت کافی برای تحصیل برخوردار است یا نه؟ این عدد که بر اساس پارامترهای مختلفی همچون تعداد اعضای خانواده، متراژ خانه و املاک، میزان درآمد سرپرست خانواده و … تعیین می‌شود، می‌تواند تأثیر مهمی در دریافت یا عدم دریافت کمک هزینه اداره CAF ایتالیا داشته باشد.

حقیقت این است که هر ساله اداره بورس ایتالیا، نرخی را تحت عنوان شاخص بیان می‌کند. دانشجویانی که عدد ایزه آن‌ها زیر این نرخ باشد، با توجه به شرایط خود، کمک هزینه دریافت می‌کنند. دقت کنید که در مقاله روش محاسبه عدد ایزه به صورت کامل راجع به چیستی این عدد، مزایا و کاربرد و شیوه محاسبه آن صحبت کرده‌ایم.

شرایط دریافت کمک هزینه از اداره CAF یا CSF چیست؟

دانشجویان بین المللی (دانشجویان غیر ایتالیایی) می‌توانند همچون دانشجویان ایتالیایی از کمک هزینه‌های اداره کف برای زندگی استفاده کنند. میزان کمکی که به هر دانشجو می‌شود، متفاوت است چرا که معیارهای مختلفی برای ارائه کمک هزینه اداره کف وجود دارد.

کمکی که قرار است از سمت این سازمان به یک دانشجو شود بر اساس میزان اجاره و درآمد دانشجو محاسبه می‌شود. هر متقاضی که می‌خواهد از این کمک بهره‌مند شود، لازم است که حتماً شرط‌های زیر را داشته باشد:

اولین شرط : به تحصیل مشغول باشد!

درست است که کمک هزینه‌های دولت ایتالیا برای تمامی مردم این کشور است، اما دانشجویان بیشتر از هر قشر دیگری مورد توجه هستند. همه دانشجویان حتی اگر به کار نیمه وقت یا تمام وقتی مشغول باشند، می‌توانند از دولت ایتالیا، کمک هزینه دریافت کنند.

دومین شرط : هزینه‌ای تحت عنوان اجاره مسکن داشته باشید!

دلیل اصلی ارائه این کمک هزینه، پرداخت اجاره بهایی است که دانشجو باید هر ماه بپردازد. شما می‌توانید در خوابگاه، آپارتمان یا هاستل‌های دانشجویی اقامت داشته باشید. هزینه زندگی در هر کدام از این موارد متفاوت است و می‌تواند بسته به نوع خود در مقدار کمک هزینه اداره CAF ایتالیا تأثیرگذار باشد.

احتمالاً اگر بخواهید شامل شرایط کمک هزینه شوید، مجبور می‌شوید که قرارداد اجاره معتبر خود را که برای یکسال یا بیشتر تنظیم شده را به عنوان مدرک به اداره کف تحویل دهید. کارشناسان این اداره پس از بررسی و تصمیم گیری راجع به نیاز شما، تصمیم می‌گیرند که چه مقدار هزینه لازم است که برای شما به صورت ماهیانه در نظر گرفته شود تا از سمت دولت پرداخت گردد.

سومین شرط : درآمد بالایی نداشته باشید

دولت ایتالیا به صورت کامل بررسی می‌کند که آیا فرد یا افرادی که می‌خواهند از بورسیه تحصیلی ایتالیا بهره‌مند شوند، چه میزان درآمد دارند؟ میزان درآمد فرد در دو سال گذشته و وجود هزینه‌های بالا که باید به صورت ماهیانه پرداخت شود، دلیل اصلی وجود و ایجاد این سازمان است.

چهارمین شرط : داشتن اجازه اقامت در ایتالیا

درست است که هر فرد  به محض ورود به ایتالیا می‌تواند به اداره CAF یا CSF برای دریافت کمک هزینه، درخواست دهد، اما پرداخت این هزینه از سوی دولت کاملاً به داشتن اجازه اقامت شما بستگی دارد. شما می‌توانید پس از ورود به ایتالیا و تکمیل کارهای ویزای خود، می‌توانید برای دریافت این کمک هزینه، درخواست دهید.

پنجمین شرط : داشتن یک حساب بانکی در ایتالیا

آخرین شرط دریافت کمک هزینه اداره کف ایتالیا که یک شرط بدیهی است، داشتن یک حساب بانکی در ایتالیا است. قراردادی که با اداره CAF ایتالیا بسته می‌شود، می‌تواند با شما یا حتی صاحب خانه تان باشد. اگر این قرارداد با شما به عنوان مستأجر بسته شود، هر ماه کمک هزینه به حساب شما واریز می‌گردد، این در حالی است که اگر قرارداد با صاحب خانه بسته شود، هزینه پرداختی به صورت مستقیم به ایشان تعلق می‌گیرد.

برای دریافت ویزای خود از الان اقدام کنید

حالا که متوجه شدید دولت ایتالیا چقدر می‌تواند دست و دلباز باشد که حتی برای افراد خارجی، کمک هزینه در نظر می‌گیرد، بهتر است که آماده مهاجرت و سفر به این کشور شوید. شما می‌توانید برای ترجمه رسمی زبان ایتالیایی برای ارائه به سفارت از خدمات دارالترجمه رسمی زبان ایتالیایی الوند بهره‌مند شوید.

نظر شما در مورد اداره کف ایتالیا چیست؟ چه چیزهایی در مورد آن شنیده‌اید؟ نظرات خود را در بخش مربوطه با ما و دیگر علاقه‌مندان به اشتراک بگذارید.

برای اطلاعات بیشتر و سوالات در مورد ایتالیا و ترجمه رسمی مدارک و تایید ترجمه رسمی  با شماره تماس زیر  و کارشناس سایت 

خانم ژاله ترابی زاده

هماهنگ بفرمایید.

09128467956

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *