بورس استانی ایتالیا + شرایط و مدارک | ترجمه رسمی الوند

بورس استانی ایتالیا + شرایط و مدارک | ترجمه رسمی الوند

آنچه باید در مورد بورس استانی ایتالیا بدانید!

ایتالیا، هر ساله مقصد هزاران دانشجوی بین‌ المللی برای تحصیل دانشگاهی در خارج از کشور است. در واقع قدیمی‌ ترین دانشگاه‌ های اروپا در این کشور قرار گرفته و یکی از سیستم‌ های آموزشی قوی در دنیا را دارد. اما افراد بسیاری هستند که توانایی پرداخت شهریه دانشگاه و هزینه‌ های زندگی در این کشور را ندارند. از این رو یکی از سؤالاتی که ذهن دانشجویانی که قصد تحصیل در ایتالیا را دارند، به خود مشغول می‌ کند؛ در مورد تحصیل با بورسیه در ایتالیا است. اما شرایط و مدارک لازم برای دریافت بورسیه ایتالیا چیست؟

ترجمه رسمی الوند، در این مقاله بورس استانی ایتالیا را معرفی می‌ کند. اگر شما هم قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارید؛ تا انتهای متن همراه ما باشید تا با شرایط و مدارک آن آشنا شوید.

بورس استانی ایتالیا (DSU) چیست؟

در واقع بورس استانی کشور ایتالیا که به بورسیه DSU یا بورسیه جهان سوم نیز شناخته شده؛ توسط آژانس حق تحصیل دانشگاهی (Diritto allo Studio Universitario) شورای منطقه توسکانی (Regione Toscana) به دانشجویان ارائه می‌ شود. این کمک هزینه، تنها بورس تحصیلی است که فقط شرایط مالی و اقتصادی متقاضی را در نظر گرفته و بدون توجه به سابقه درسی متقاضی، پرداخت می‌ شود.

به طور کلی می‌توان گفت بورسیه استانی ایتالیا، شامل متقاضیانی می‌ شود که قصد ادامه تحصیل در مقاطع و رشته‌های مختلف دانشگاه‌ های این کشور را داشته؛ اما توانایی پرداخت هزینه‌ های دانشگاهی و زندگی در ایتالیا را ندارند. از این رو سازمان بورسیه هر استان، وضعیت مالی افراد خانواده دانشجو را بررسی کرده و در صورت تأیید، کمک هزینه تحصیل و زندگی به آن‌ها پرداخت می‌ کند.

بورس استانی ایتالیا

بورس استانی کشور ایتالیا چه هزینه‌هایی را پوشش می‌دهد؟

دانشجویان با دریافت این بورسیه، توانایی پرداخت تمامی یا بخشی از هزینه‌ های تحصیل خود را دارند. به طور کلی این کمک هزینه، شامل موارد زیر می‌ شود:

  • پرداخت شهریه دانشگاه
  • هزینه‌ های اقامتی دانشجو
  • دریافت وعده‌ های غذایی رایگان از سلف دانشگاه
  • پوشش برخی از هزینه‌ های جانبی مانند کتاب‌ها و فعالیت‌ های ورزشی

شرایط لازم برای دریافت بورسیه استانی ایتالیا چیست؟

برای اخذ بورسیه استانی کشور ایتالیا، متقاضیان باید شرایط زیر را داشته باشند، تا بتوانند این نوع کمک هزینه دانشجویی را دریافت کنند.

نامه پذیرش از دانشگاه‌های ایتالیا

اولین شرط و مهم‌ترین آن برای دریافت بورسیه DSU، اخذ پذیرش در یکی از مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا از دانشگاه‌های دولتی یا خصوصی ایتالیا است.

تمکن مالی خانواده دانشجو

این بورسیه با توجه به میزان درآمد و اموال خانواده دانشجو (عدد ایزه) پرداخت می‌شود.

داشتن شرایط سنی مناسب

در واقع این شرط برای دریافت ویزای تحصیلی از سفارت ایتالیا؛ لازم است. بعد از اخذ این ویزا، با هر سنی می‌توانید برای بورس استانی ایتالیا اقدام کنید. به همین دلیل دانشجویان باید توجه کنند که گپ تحصیلی زیادی نداشته باشند.

داشتن مدرک زبان انگلیسی یا ایتالیایی

این معیار نیز برای دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا در سال‌های بعد از سال اول بسیار مهم است. در واقع داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره ۶ یا 5/6 یا مدرک B2 زبان ایتالیایی از شرایط اخذ بورس DSU است.

بورس استانی ایتالیا

مدارک موردنیاز برای دریافت بورس استانی ایتالیا چیست؟

در اواخر ماه جولای هر سال، سازمان بورسیه هر استان ایتالیا، به طور مجزا طی اعلامیه‌ ای جزئیات مدارک لازم برای دریافت این نوع بورسیه را اعلام می‌ کند. همان‌ طور که گفته شد؛ بورس استانی بر اساس توانایی مالی دانشجو و خانواده او، پرداخت می‌ شود. به همین دلیل متقاضی باید مدارکی مانند درآمد سالانه سرپرست خانوار، تعداد افراد خانواده و ارزش اموال آنها را برای نشان‌ دادن عدم توانایی پرداخت هزینه‌ های تحصیلی و زندگی به سازمان مربوطه ارائه کند.

ترجمه رسمی مدارک تمکن مالی خانواده متقاضیانی که از کشور‌های در حال توسعه و خارج از اتحادیه اروپا هستند، باید توسط سفارت کشور مبدأ در ایتالیا یا نمایندگان دیپلماتیک ایتالیا در کشور مبدأ صادر شود.

مدارک مالی موردنیاز برای دریافت بورس استانی ایتالیا عبارت‌اند از:

  • ترجمه رسمی مدارک هویتی دانشجو مانند شناسنامه و کارت ملی
  • ترجمه رسمی فیش حقوقی سرپرست خانوار به همراه اسکن آن
  • اسکن و ترجمه رسمی اجاره‌ نامه محل زندگی سرپرست خانواده
  • ترجمه گواهی رسمی بانک مرکزی برای احراز اموال و دارایی‌ های سرپرست خانوار
  • ترجمه مانده‌حساب بانکی تمامی اعضای خانواده تا آخرین روز سال میلادی
  • ترجمه رسمی ایتالیایی مدارک اموال و دارایی‌های افراد خانواده
بورس استانی ایتالیا

مبلغ بورسیه استانی ایتالیا چقدر است؟

در حال حاضر، میزان مبلغ بورس استانی بین ۵٢٠٠ یورو تا ۶٠٠٠ یورو در سال متغیر است. البته با توجه به شرایط دانشگاه‌ های هر استان ممکن است این مبلغ متفاوت باشد. در واقع این بورسیه بخش بزرگی از هزینه‌ های تحصیلی و زندگی دانشجو در کشور ایتالیا را پوشش می‌دهد.

همچنین 10 الی 90 درصد تخفیف پرداخت هزینه‌ های خدمات خوابگاه، سلف‌ سرویس دانشگاه و کارت تردد را شامل می‌شود. البته اگر در شهری از ایتالیا، خوابگاه به دانشجو تعلق بگیرد، هزینه آن از مبلغ کل بورسیه کم می‌ شود. در نهایت پیشنهاد شده که دانشجو در تمامی هزینه‌ های خود و استفاده از این بورسیه، صرفه‌ جویی کند.

سؤالات متداول

بورس استانی ایتالیا به کدام رشته‌ها و مقاطع تعلق می‌‎گیرد؟

این نوع بورسیه به‌ تمامی رشته‌ها و مقاطع تحصیلی اعم از لیسانس، فوق‌ لیسانس و دکترا تعلق می‌ گیرد.

چه کسانی می‌توانند از بورسیه استانی ایتالیا (DSU) استفاده کنند؟

تمامی دانشجویانی که برای پرداخت هزینه‌ های دانشگاهی در ایتالیا، با مشکل مالی مواجه هستند، می‌ توانند از این بورسیه استفاده کنند.

سخن پایانی

در متن بالا در مورد بورس استانی ایتالیا برای شما توضیح دادیم؛ به طور کلی در این کشور، دانشجویان بین‌ المللی می‌ توانند؛ مانند دانشجویان ایتالیایی از بورسیه تحصیلی و پوشش هزینه‌ های خدمات آموزشی بهره‌ مند شوند. البته شرایط و معیار‌هایی مانند ارائه مدارک اثبات درآمد خانواده و سطح توانایی زبان، برای این منظور وجود دارد که متقاضی دریافت بورسیه باید تمام آنها را بدون نقص ارائه کند. از این رو باید دقت داشته باشید که تمامی مدارک و فرم‌ های خواسته شده با دقت ترجمه و در زمان مقرر تحویل داده شود.

دارالترجمه رسمی الوند، با سالها تجربه و سابقه درخشان و بهره‌ مندی از کادری حرفه‌ ای و مسلط به زبان ایتالیایی، ترجمه‌ ای دقیق از مدارک با سرعتی باور نکردنی به شما ارائه می‌ دهد. اگر شما هم قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارید؛ قطعا با سؤالاتی روبرو خواهید شد، در بخش نظرات آنها را با ما در میان گذاشته تا در اسرع‌ وقت پاسخ دهیم. نظر شما در مورد بورسیه استانی ایتالیا چیست؟

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *